Wycieczka do Kids Farm w Przecławiu

16/05/2013

W czwartek 16.05 pojechaliśmy na wycieczkę do Kids Farm gospodarstwa edukacyjnego w Przecławiu. Zwiedzaliśmy „Zaczarowany ogród”  bajkowe miejsce, w którym jest bardzo wesoło. W wolierze mieszka ponad 70 kolorowych ptaszków. Ptaszkom towarzystwa dotrzymywały: króliczki, żółwie czerwono lice. Tuż obok spotkaliśmy  Megi i Pegi, czyli świnki wietnamskie, które przyjaźnią się z Melą i Helą – dwoma wesołymi kózkami.  Odpoczywaliśmy przy oczku wodnym, gdzie mieszkają kolorowe rybki. Odwiedziliśmy stajnię, w której powitały nas małe, brykające kózki Mela i Hela. Razem z nimi mieszka 12 koników: małe, średnie i duże.

Oprócz mieszkańców Zaczarowanego Ogrodu i Stajni, na Farmie bawiliśmy się w zabawy na świeżym powietrzu. Właścicielka opowiadała nam o każdym mieszkańcu farmy. Rozmawialiśmy o codziennych obowiązkach (karmieniu, sprzątaniu, czyszczeniu, pielęgnacji) zwierzą o zasadach bezpieczeństwa. Każdy z nas miał możliwość przejechania się traktorem.