< Wróć

Dzień Wody

05/04/2024

4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Poznaliśmy wędrówkę kropel wody i dowiedzieliśmy się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Eksperymentowaliśmy z wodą, badaliśmy rozpuszczalność  różnych substancji w wodzie oraz  bawiliśmy  się w co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza, ulewy, zamienialiśmy się w krople wody oraz zrobiliśmy prace plastyczne w których głównym bohaterem była kropla wody. Ten dzień uświadomił nam jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i dlaczego oraz w jaki sposób należy oszczędzać wodę.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility