< Wróć

Dzień Książki

27/04/2024

,Kto czyta książki żyje podwójnie”

26 kwietnia w naszym przedszkolu jak i na całym świecie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia –Światowym Dniem Książki, a w Polsce to święto obchodzimy od 1997 r. Podczas piątkowych zajęć dzieci w poszczególnych grupach dowiedziały się
jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania , jaka jest jej budowa . Odbyły się też pogadanki odnośnie czytelnictwa, korzyści płynących z czytania ,zabawy, prezentacje , ale głównym celem było promowanie książek i czytelnictwa , które jest źródłem wartości i wiedzy. Dzieci dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Przedszkolaki wykonały również piękne
prace o tematyce związanej z książką( były to zakładki , projektowanie własnej książki i wiele innych pomysłów).

,,Nie trzeba wielkich mieć bibliotek , by przyjacielem książki zostać”

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility