< Wróć

Dzieciaki Sadzeniaki

11/02/2024

W dniu 7 luty 2024r. dzieci z grupy Maltanie oraz z grupy Dąbrowianie uczestniczyły w warsztatach Dzieciaki Sadzeniaki w Leroy Merlin Posnania.
Dzieciaki Sadzeniaki to ogólnopolska akcja Leroy Merlin Polska skierowana do przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.
Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po prezentacji o ekologii i roślinach, dzieciaki sięgnęły po rękawiczki, łopaty, konewki, doniczki, kwiaty i przesadzały małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin była ogromną frajdą dla wszystkich przedszkolaków. Po starannym wykonaniu zadania przesadzania rośliny każdy z uczestników zabrał doniczkę z kwiatkiem do domu, gdzie będzie samodzielnie dbał o roślinę.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility