< Wróć

Dzień Niepodległości

12/11/2023

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! ”

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym  wyjątkowym dniu w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup odśpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Dzieci obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały” oraz film pt „Symbole narodowe”. Wiemy, że nasze symbole narodowe traktujemy z szacunkiem i godnością. Samodzielna  praca plastyczna (kotyliony, flagi, godło), odświętne stroje i piękna kolorystyka sprawiła, ze w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Ten wyjątkowy dzień to  pouczająca lekcja historii i patriotyzmu.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility