< Wróć

Świąteczny czas

29/12/2022

Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Ten czas jest bardzo ważny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. One również czują, że jest to wyjątkowy, magiczny czas. Dlatego w naszym przedszkolu ubieraliśmy choinki, piekliśmy a następnie dekorowaliśmy pierniki, ozdabialiśmy sale i nasze stoły przy, przy których składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem a następnie jedliśmy Wigilijne potrawy. Pozwoliliśmy aby dzieci również brały udział w świątecznych przygotowaniach, czuły się wyjątkowe i ważne, poznały tradycje rodzinne i nie tylko. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególnej życzliwości, wzajemnej pomocy, dostrzegania potrzeb innych i wzajemnego obdarowywania się. Dlatego odwiedził nas Gwiazdor, który wręczył naszym przedszkolakom przepiękne prezenty.  Wszystkie doświadczenia związane z tym czasem, będą owocowały pozytywnymi nawykami w przyszłości. Jest to też dobry moment na wyjaśnienie dziecku znaczenia nadchodzących świąt. Pamiętajmy, że dla dziecka Boże Narodzenie jest ogromnym przeżyciem, choć nie zawsze do końca zrozumiałym.  Święta  to wspaniała okazja do przekazania dzieciom bożonarodzeniowej tradycji.

Zapraszamy do naszej galerii.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility