< Wróć

Wizyta Ratownika Medycznego

09/06/2022

W środę – 8 czerwca nasze przedszkole odwiedził Ratownik Medyczny – pan Tobiasz.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Tobiasz pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc.

Przedszkolaki utrwaliły numery telefonów alarmowych. Obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie i maskotkach, które przyniosły w ten dzień do przedszkola. Przedszkolaki bandażowały swoje przytulanki oraz panie i swoich kolegów, osłuchiwały stetoskopem i poznały zawartość torby Ratownika Medycznego.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Za tak cenną lekcję przedszkolaki wręczyły panu Tobiaszowi podziękowanie a pan ratownik rozdał wszystkim dzieciom naklejki Dzielnego Pacjenta.

Bardzo dziękujemy panu Tobiaszowi za wizytę w naszym przedszkolu.

Zdjęcia ze spotkania w naszej galerii.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility