< Wróć

Dzień Herbaty

23/05/2022

23 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Herbaty. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje herbata oraz jak należy ją parzyć, aby wydobyć z niej prawdziwy smak. Dzieci poznały różne rodzaje herbat, nie  zabrakło zabaw badawczych i eksperymentów. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Malowanie herbatą to kolejna niezwykła zabawa  plastyczna i kolejne doświadczenie dla naszych przedszkolaków.

Czy czarna herbata ma czarny kolor, a zielona zielony i czerwona czerwony? Sprawdziliśmy to dzisiaj! 

Przedszkolaki miały okazję oglądać, rozróżniać, i nazywać kolory, porównywać ich nasycenie, obserwować jak zachowuje się płyn na kartce, doświadczały mokrego płynu na palcach i dłoniach, ugniatały i wyciskały herbaciane torebki.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility