< Wróć

Wycieczka „Bimbą po Poznaniu”

06/04/2022

W środę 6 kwietnia nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę zabytkowym tramwajem o imieniu Helmut. Przedszkolaki pokonały trasę z przystanku Piaśnicka/Kurlandzka  zwiedzając cały Poznań do pętli Zawady i z powrotem. Przez okna tramwaju dzieci mogły zobaczyć najważniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta. Przemiły pan konduktor zapoznał pasażerów z zasadami bezpiecznego podróżowania tramwajem, bardzo interesująco opowiadał o Poznaniu i o legendach związanymi z różnymi miejscami w Poznaniu. Dzieci dowiedziały się też wiele na temat samego tramwaju, między innymi, ile ma lat (ponad 60), gdzie włącza się ogrzewanie i gdzie oraz po co w tramwaju znajduje się „piaskownica”. Pan motorniczy zaprezentował działanie nastawiacza,  urządzenia do ręcznego przestawiania zwrotnic oraz przedszkolaki dowiedziały się, że tramwaj nie ma kierownicy.  Na pamiątkę każdy przedszkolak dostał unikatowy bilet tramwajowy. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, dzieci wróciły uśmiechnięte i spragnione dalszych podróży.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility