< Wróć

Dzień Wody

01/04/2022

Dnia 04.04.2022r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Wody.  W ten dzień dzieci i panie ubrane były na niebiesko. Dzieci poznały jak ważną  rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, a także jak bardzo potrzebna jest wszystkim roślinom i zwierzętom.

Dzieci dowiedziały się także w jaki sposób krąży woda w przyrodzie, co to jest parowanie wody oraz w jaki sposób powstają chmury. Brały udział w doświadczeniach przyrodniczych związanych z wodą. Określaliśmy jaka jest woda, jaki ma smak , zapach, kolor, badaliśmy jak rozpuszczają się niektóre składniki spożywcze, sprawdzaliśmy skuteczność  zrobionych przez nas filtrów do oczyszczania wody, bawiliśmy się różnymi kolorami obserwując w jaki sposób zabarwia się woda. Na koniec w każdej grupie przedszkolaki zrobiły prace plastyczną, którego tematem była woda.

Dzieci miały dużo radości i wrażeń z przeprowadzonych zabaw i eksperymentów.

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility