Tablica interaktywna

W naszym przedszkolu na zajęciach korzystamy z tablic interaktywnych. Pierwszą  tablicę interaktywną WIT firmy MAC zakupiliśmy w 2014 r. , dwie kolejne także firmy Mac Tablica ceramiczna 86 zostały zakupione w listopadzie 2021r. i kolejne dwie  w grudniu 2022r. Tablice interaktywne dzięki połączeniu wielu rozwiązań technologicznych w jednym urządzeniu, pobudzają dzieci do aktywności, zwiększając efektywność zajęć.

Praca z tablicą interaktywną w naszym przedszkolu jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz wprowadza nową jakość do naszego przedszkola Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest bowiem nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola, które umiejętnie łączy tradycyjne metody i środki edukacji z wyzwaniami jakie stawia przed dziećmi XXI wiek.

Tablica interaktywna uatrakcyjnia część zajęć z dziećmi. Jest ciekawym dodatkiem edukacyjnym, wprowadzającym nowoczesność do pracy z dziećmi. Najważniejszą z zalet korzystania ze sprzętu multimedialnego jest stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci. Rozwija się spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtuje pomysłowość i wyobraźnia, dziecko ćwiczy pamięć i koncentrację. Korzystając z zasobów programu możemy wspierać rozwój umiejętności matematycznych dzieci, kształtować zdolności rozróżniania kolorów, kształtów, liczb, wielkości i kierunków. Jest to pomoc dydaktyczna, która ukierunkowuje dziecko na: celowe i efektywne wykorzystywanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych.

Praca a raczej zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo – słuchową i pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną w postaci dźwiękowej. Rozwija percepcję wzrokowo – ruchową, np. trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne.

Tablica uatrakcyjnia zajęcia a także zachęca do rozmów – rozwija mowę.

 

© 2020 Przedszkole im. Księcia Przemysława.
Accessibility