Wigilia

30/12/2014

18 grudnia 2014 odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia dla wielu to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń z najbliższym i wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu jak co roku też bierzemy udział we wspólnej przedszkolnej Wigilii.

W ten dzień jesteśmy odświętnie ubrani, zasiadamy przy udekorowanych stołach dzieląc się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia oraz jedząc wigilijne potrawy przygotowane przez naszą panią kucharkę. Dzieci piły barszczyk, jadły kapustę i grzybami, rybę i makiełki i inne smakołyki. Takie chwile utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych a także wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.