Wycieczka do Nadleśnictwa Babki

26/04/2017

W czwartek 20 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Babki. Nasze przedszkolaki razem ze swoimi paniami brały udział w ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej pt. „Kraina Modrej Przygody”.

Ścieżka edukacyjna podzielona była na punkty. Każdy z punktów ukazywał związek edukacji leśnej z odmiennym przedmiotem szkolnym: historią, geografią, językiem polskim, muzyką. Oglądaliśmy punkty przybliżające zagadnienia gospodarki leśnej: proces. Ścieżka edukacyjna ma charakter interaktywny. Mogliśmy zapoznać się z tematyką leśną przez doświadczenie; elementy wyposażenia umożliwiały poznanie wielozmysłowe. Oglądaliśmy wystawę gniazd naturalnych, m. in. bielika i bociana czarnego. Na terenie szkółki znajdowała się izba leśna wyposażona w sprzęt multimedialny oraz liczne pomoce dydaktyczne. Nasze przedszkolaki brały również udział w warsztatach plastycznych i z zebranych wcześniej szyszek w połączeniu z kolorową plasteliną robiły ptaki. Było bardzo fajnie i dziękujemy pracownikom nadleśnictwa Babki w miejscowości Odrzykożuch, koło Tuczna za mile spędzony czas, za przekazaną wiedzę i pamiątki w postaci drewnianych sów.