Jasełka w przedszkolu przygotowane przez grupę ,,Orlęta”

13/01/2016

22 grudnia 2015r. przedszkolaki z najstarszej grupy przedszkolnej „Orlęta” rozpoczęły Bożonarodzeniowe Jasełka. Tego dnia dzieci pani Violetki, z wielkim zaangażowaniem przygotowały wspaniały, świąteczny występ. Głównym celem przedstawienia było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z przedszkolakami z całego przedszkola.

Aktorzy przebrani w odpowiednie kostiumy, przedstawili historię przyjścia na świat Jezusa, recytując wierszyki oraz śpiewając kolędy i pastorałki. Dzieli wcieliły się w role aniołków, gwiazdek, śnieżynek, zwierzątek, pastuszków, Jezusa i Maryi, 3 króli, narratora.

Świątecznego uroku dodawała: dekoracja, szopka, żłóbek z Jezuskiem, pachnąca choinka i sianko, kostiumy dzieci, śpiewanie kolęd i pastorałek.